کلیک کنید :
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان شب شهادت امام صادق علیه السلام - پناهیان - حجت الاسلام استاد علیرضا پناهیان Panahian
سه‌شنبه 5 مهر‌ماه سال 1390

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان شب شهادت امام صادق علیه السلام

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان به مناسبت شب شهادت امام صادق (ع) در هئیت محبین اهل بیت (علیهم السلام) قم پیرامون زمان شناسی مطالب ارزنده ی را ایراد فرمودند. وی یکی از ویژگیهای بارز امام صادق (ع) و سایر حضرات معصومین ( علیهم السلام ) را حسن زمان شناسی آنان عنوان کردند.به گزارش سرویس سیاسی بی باک، حجت الاسلام پناهیان در این مراسم همچنین به زمان شناسی علمای راستین و برخی بزرگان دینی اشاره کردند و اظهار داشت: اگر انسان در زمان شناسی دچار مشکل شود در این صورت گاهی انسان مشاهده می کند که یک فرد عوام از یک عالم به نام پیش گرفته است.

 ایشان همچنین به حسن زمان شناسی مرحوم حضرت آیت الله میرزا جواد آقا تهرانی اشاره کرد و گفت: ایشان با وجود اختلاف علمی شدیدی که با حضرت امام (ره) داشت در زمان شناسی و مسائل سیاسی و حکومتی مطیع محض فرمایشات حضرت امام (ره) بودند.

عضو قرارگاه عمار افزود: مرحوم حضرت آیت الله میرزا جواد آقا تهرانی با اینکه به سیره عرفانی و مباحث فلسفی حضرت امام (ره) انتقادات شدیدی داشتند، امّا همواره در دفاع از اسلام و مبارزه با ظلم خود را سرباز کوچک سپاه حضرت امام (ره) می دانستند.


میرزا جواد آقا، در راستای پشتیبانی از نظام و اطاعت از فرمان ولی فقیه زمان خود، در سال‏های آخر زندگی و با همان قدّ خمیده و کمانی، چهار بار در جبهه نبرد حاضر شد و لباس بسیجی به تن کرد و حتی زمانی که رزمنده ها از وی می خواهند تا با این کهولت سن و مقام علمی و معنوی در صف نایستاد وی از این کار اجتناب می کند و آنرا مشروط به خواست و دستور فرمانده لشکر می کند.